Najlepšie kempingové vybavenie v roku 2024: Čo si vziať so sebou?

Najlepšie kempingové vybavenie v roku 2024: Čo si vziať so sebou?

Oddaj sa zážitku z turistiky a priprav sa na všetky potrebné nástroje pre nadchádzajúce dobrodružstvá!
...

Chystáte sa na kempovanie? Spoznajte najlepšie kempingové vybavenie roku 2024, s ktorým bude každá vaša túra pohodlná a nezabudnuteľná. Objavte najnovšie stany, turistické matrace, kempingové postele a ešte oveľa viac, čo si určite vezmite so sebou na ďalšie dobrodružstvo.

Popularita kempovania v roku 2024

V Maďarsku a Európe vykazuje kempovanie, ako voľnočasová aktivita, relaxácia, či dokonca dovolenka, rastúci trend. Maďarské kempingy, najmä okolo Balatonu a v blízkosti populárnych termálnych kúpeľov, priťahujú čoraz viac návštevníkov. Patrí sem prenájom mobilných domov a karavanov, ako aj možnosti stanovania.

 

 

Prečo je dôležité mať správne vybavenie?

 

  • Komfort a bezpečnosť: Kvalita nočného odpočinku počas kempovania významne ovplyvňuje celý zážitok. Preto je výber stanu a kvalitného spacáku a matraca nevyhnutný.

  • Praktickosť a funkčnosť: Kempingové vybavenie by malo byť ľahké a kompaktné, aby sa dalo ľahko prenášať, či už plánujete krátky alebo dlhý výlet. Prenosné variče, plynové fľaše, sedenie a základné kuchynské nástroje uľahčujú stravovanie vonku. Usilujte sa o vybavenie z vodotesných a odolných materiálov.

  • Bezpečnostné hľadiská: Správne osvetlenie, ako sú čelovky a baterky, je nevyhnutné pre bezpečnosť počas kempovania, najmä ak tam aj nocujete.

  • Zvýšenie zážitku: Zážitok z kempovania môžu zvýšiť doplnky ako kempingový nábytok, chladničky a rôzne zábavné pomôcky.

 

Základné kempingové vybavenie

Skôr než sa vydáš na cestu, skontroluj, či máš všetko základné vybavenie a či nie je poškodené, ak si ho už používal. Ale čo sú tie veci, ktoré by si rozhodne nemal nechať doma:

Stan

Stan, kde si budeš skladať hlavu, by mal byť vodotesný, ľahko postaviteľný a dostatočne veľký. Ak si chceš užiť dennú časť kempovania so svojou rodinou alebo priateľmi, vyber si 8-miestny outdoorový kempingový stan, ktorý poskytuje ochranu aj proti mrholeniu a komárom.

8 személyes vízálló kemping sátor, tárolóval és szúnyoghálóval
Vodotesný kempingový stan pre 8 osôb so sk...
Special Price € 161.90 RRP: Regular Price € 266.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

Spací vak

Letné spacie vaky by mali mať teplotné hodnotenie vhodné pre teplejšie noci. Vonkajší materiál by mal byť odolný, ale priedušný, zatiaľ čo vnútorný materiál by mal byť mäkký a pohodlný. Odporúča sa vybrať ľahký a ľahko zbaliteľný spací vak.

Kempingové matrace

Môžeš si vybrať turistickú karimatku alebo skladaciu kempingovú posteľ.

Nafukovacia turistická karimatka, dostupná v jedno- a dvojlôžkovej verzii, zabezpečí, že kempovanie nebude len zábavným oddychom, ale aj nočný spánok bude pohodlný. V nafúknutom stave je hrubá 15 cm, čo poskytuje ochranu pred chladom a nerovným terénom. Drážky vytvorené na matraci napomáhajú izolácii, čím zvyšujú pocit tepla.

zöld egyszemélyes
Turistický matrac - niekoľko typov
Special Price € 32.90 RRP: Regular Price € 45.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

V skladacej, pohodlnej kempingovej posteli si efektívne oddýchneš po náročnej túre. Vďaka stabilnému rámu a nohám so širokými prísavkami poskytuje stabilitu aj na nerovnom teréne. Opierka chrbta nastaviteľná v 4 polohách zabezpečuje maximálny komfort. Do úložného vrecka pripojeného k posteli môžeš uložiť všetko, čo budeš potrebovať.

- 24%
kempingágy szürke
Kempingová posteľ v skladacom prevedení
Special Price € 75.90 RRP: Regular Price € 99.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 

Kempingové lampy a baterky

Ak plánuješ viacdenné kempovanie, je nevyhnutné mať niekoľko kvalitných nabíjateľných lámp. Lampy pomáhajú s orientáciou v tme, uľahčujú nočné prechádzky a umožňujú ľahko nájsť potrebné veci alebo vybavenie v tábore. Ak sa náhle zhorší počasie alebo dôjde k výpadku elektriny, lampy poskytujú spoľahlivý zdroj svetla, na ktorý sa môžeš vždy spoľahnúť.

 

 

Kuchynské potreby a tipy na stravovanie

Pri kempovaní je dôležité správne naplánovať kuchynské potreby a stravovanie pre pohodlný a príjemný zážitok.

Varenie

Kempovanie je skutočne autentické, keď si v prírode. Je však potrebné myslieť na to, že v blízkosti nemusia byť obchody, takže si musíš vopred zabezpečiť všetko vybavenie a suroviny. Nevyhnutnosťou je prenosné a ľahko použiteľné varné zariadenie. Ohnisko a gril kombinujú možnosti ohniska a záhradného grilu v jednom praktickom, prenosnom zariadení. V ohnisku môžeš založiť oheň pomocou dreva, uhlia alebo grilovacích brikiet, a na mriežke nad ohňom môžeš piecť mäso, zeleninu či syry. Večer môžeš umocniť atmosféru táborákom.

Hordozható grill
Ohnisko s grilom, s prenosnou taškou navyše
Special Price € 51.90 RRP: Regular Price € 81.89 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

Skladovanie a chladenie

Priprav sa so vzduchotesnými úložnými nádobami na uchovanie čerstvosti potravín a s termoizolačnou úložnou boxou, aby si nápoje a jedlo udržal chladné alebo teplé.

Hőtartó doboz
Prepravný termobox
Special Price € 17.90 RRP: Regular Price € 28.89 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

Oblečenie a ochrana

Kvôli nepredvídateľnej prírode a rôznym poveternostným podmienkam je správne oblečenie a obuv tiež kľúčové. Vrstvené oblečenie umožňuje reguláciu teploty. Nepremokavé a dobre priedušné turistické topánky alebo čižmy chránia tvoje nohy pred nepriaznivým počasím a nerovným terénom. Okrem toho je dobré vziať si so sebou aj pohodlné sandále alebo šľapky na prechádzky okolo tábora.

V lete je dôležitá ochrana pred slnečným žiarením, preto by v batožine nemal chýbať široký klobúk alebo čiapka. Používaj opaľovací krém s minimálnym SPF faktorom 30, aby si chránil svoju pokožku pred UV žiarením.

Praktická môže byť aj plachta z vodoodpudivého a UV odolného materiálu. S 6 zemnými kolíkmi ju môžeš ľahko a rýchlo postaviť. V praktickej prenosnej taške ju môžeš vziať kamkoľvek so sebou.

vízálló ponyva kempingezéshez
3x3 metrová, vodotesná plachta na kempovan...
Special Price € 32.90 RRP: Regular Price € 39.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

Navigačné nástroje, mapové aplikácie

Ak objavuješ neznámu krajinu, vyhľadaj bezplatnú offline mapovú aplikáciu, ktorá ti umožní stiahnuť a navigovať kempingové miesta a turistické trasy bez potreby internetového pripojenia.

Maps.me a Google Mapy v offline režime ti môžu jednoducho pomôcť.

 

fstoppers.com - maps.me

Kempingové vybavenie pre dokonalú dovolenku náš článok tiež môže poskytnúť užitočnú pomoc v tejto téme.

 

 

 

Predchádzajúci Letné večery pri táboráku: Ako pripraviť očarujúci táborák?
Ďalej Turíce s rodinou: ako spolu tráviť čas