Zďaleka nie je nemožné: ako zabezpečiť svoj víkendový dom od jesene do jari

Zďaleka nie je nemožné: ako zabezpečiť svoj víkendový dom od jesene do jari

Chcete si zabezpečiť bezpečnú dovolenku, ale neviete, ktoré nástroje vám pomôžu? V nasledujúcom článku vám ukážeme, ako ochrániť svoje cennosti...

Bezpečnosť vášho dovolenkového domu nie je dôležitá len počas letných mesiacov, ale aj počas zvyšku roka. Mnohí ľudia zabúdajú, že rekreačné domy sú od jesene do jari vystavené vlámaniu, požiaru a iným nebezpečenstvám. V tomto článku vám ukážeme, ako zabezpečiť bezpečnosť vášho rekreačného domu v každom ročnom období. Podelíme sa s vami o niekoľko užitočných tipov a rád, ktoré vám pomôžu udržať váš dovolenkový dom v bezpečí bez ohľadu na to, či ste v ňom alebo nie.

 

Dôležitosť zabezpečenia víkendového domu

Bezpečnosť rekreačného domu je mimoriadne dôležitým aspektom, ktorý treba vždy zohľadniť. Osobné bezpečnostné opatrenia sú dôležité v interiéri aj exteriéri rekreačného domu. V dovolenkovom dome nenechávajte cennosti a pri odchode vždy uzamknite dvere a okná. Buďte si vedomí miestnej kriminality a nebezpečenstiev a vykonajte všetky potrebné bezpečnostné opatrenia.

Rekreačné domy, ktoré zostávajú prázdne po celý rok, môžu byť obzvlášť zraniteľné, preto je dôležité zabezpečiť ochranu rekreačného domu a jeho obsahu prostredníctvom bezpečnostných opatrení a pravidelných kontrol. Prijatie správnych bezpečnostných opatrení vám pomôže pokojne si užívať dovolenku a oddych vo vašom dovolenkovom dome.

 

Ochrana proti krádežiam

Rekreačné domy môžu niekedy vyzerať opustene, ďaleko od vášho domova, čo zvyšuje riziko krádeže a vlámania. Vytvorenie bezpečného susedstva a udržiavanie kontaktov so susedmi môže pomôcť predísť týmto problémom. Kvalitné zámky, okenné mreže, poplašné systémy a kamery uľahčujú ochranu vašich cenností. Pri vchode a v okolí domu nainštalujte solárne reflektory s detekciou pohybu.

Mozgásérzékelős, napelemes reflektor, 60 LED
Solárny reflektor so senzorom pohybu, 60 LED
Special Price € 21.90 RRP: Regular Price € 36.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

Protipožiarne opatrenia

Spálené elektrické vedenie, preťažené elektrické systémy a zle udržiavané sporáky môžu ohroziť požiarnu bezpečnosť vášho rekreačného domu. Mali by sa vykonávať pravidelné kontroly a údržba a na správnych miestach by mali byť umiestnené hasiace prístroje.

 

Prevencia škôd spôsobených počasím

Extrémne poveternostné podmienky, ako sú silné búrky alebo záplavy, môžu poškodiť váš dovolenkový dom a ohroziť bezpečnosť vašich dovolenkárov. Môže byť dôležité pripraviť sa na tieto riziká a prijať vhodné ochranné opatrenia. Ak sa váš rekreačný dom nachádza na nábreží alebo v oblasti ohrozenej povodňami, môže byť dôležité prijať protipovodňové opatrenia, ako sú zvýšené základy alebo protipovodňové steny.

 

Úloha bezpečnostných systémov

Úloha bezpečnostných systémov v dovolenkovom dome je rozhodujúca pre ochranu majetku a osobnej bezpečnosti. Tieto systémy pozostávajú z rôznych zariadení a technológií, ktoré môžu pomôcť zabrániť krádeži, vandalizmu a iným hrozbám.

 • Predchádzanie krádežiam: najčastejšou a najdôležitejšou úlohou bezpečnostného systému je predchádzať vlámaniam a krádežiam. Alarmy, uzamykacie zariadenia a kamery pomáhajú udržiavať bezpečnosť a posielajú upozornenia v prípade výskytu podozrivej činnosti.

 

 • Vzdialené monitorovanie: mnohé moderné bezpečnostné systémy umožňujú vzdialenú kontrolu polohy vášho rekreačného domu a udalostí pomocou smartfónu alebo počítača.

WiFi kamera szemből
Otočná WiFi kamera s 2 anténami
Special Price € 19.89 RRP: Regular Price € 39.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 • Požiarna bezpečnosť: požiarne bezpečnostné systémy môžu pomôcť minimalizovať riziko vzniku život ohrozujúcich požiarov. Detektory dymu a tepla monitorujú chatu a v prípade zistenia dymu alebo tepla vás alarmový systém upozorní.

 

 • Únik vody a ochrana pred povodňami: inteligentné domáce systémy umožňujú detekciu úniku vody a monitorovanie rizika povodní. Tieto snímače vás upozornia na problémy vo vodovodnom systéme alebo na zvýšenie rizika záplav.

 

 • Teplota a energetická účinnosť: diaľkové monitorovanie teploty a energetickej účinnosti vo vašom dovolenkovom dome pomáha minimalizovať účty za energiu a chráni váš dovolenkový dom pred zamrznutím alebo prehriatím.

 

 

 • Upozornenie polície alebo bezpečnostnej služby: niektoré bezpečnostné systémy sú priamo prepojené s políciou alebo bezpečnostnými službami, aby mohli v prípade aktivácie alarmu okamžite konať.

 

 • Kontrola hostí a údržby: inteligentné uzamykacie zariadenia umožňujú na diaľku kontrolovať, kto a kedy vstúpil do rekreačného domu. To vám umožní monitorovať aktivity hostí alebo pracovníkov údržby.

 

Bezpečnostné systémy pozostávajú z komplexných sietí a senzorov, ktoré spolupracujú na zabezpečení vášho dovolenkového domu. Tieto systémy účinne chránia rekreačný dom a pomáhajú predchádzať stratám a bezpečnostným problémom.

 

Výber vhodného poistenia

Výber správneho poistenia pre váš víkendový dom je kľúčom k ochrane vášho majetku a bezpečnosti vašej dovolenky. Pri výbere poistenia dovolenkového domu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov.

 • Najprv určte hodnotu rekreačného domu. Od tejto sumy sa bude odvíjať výška poistného a úroveň poistného krytia.

 

 • Premyslite si riziká, ktoré hrozia vášmu dovolenkovému domu. Môže ísť o krádež, vandalizmus, požiar, záplavy a iné prírodné katastrofy. Na základe vášho posúdenia si vyberte poistenie, ktoré chráni pred týmito rizikami.

 

 • Rozhodnite sa, akú výšku krytia chcete pre svoj dovolenkový dom a koľko chcete zaplatiť ako zálohu. Vyššie krytie a nižšia spoluúčasť zvyčajne znamenajú vyššie poistné, ale nižšie náklady v prípade poistnej udalosti.

 

 • Získajte ponuky od viacerých poisťovní a porovnajte ich.

 

 • Požiadajte poisťovňu o zľavy, ktoré sú k dispozícii pri poistení na dovolenku, napríklad za inštaláciu bezpečnostných systémov alebo poistenie viacerých nehnuteľností.

 

 • Nezabudnite svoje poistenie rekreačného domu každoročne prehodnotiť, aby ste sa uistili, že odráža zmeny v hodnote vášho rekreačného domu a nové riziká.
 •  

Zapojenie susedov do bezpečnostných opatrení

Zapojenie susedov do zabezpečenia vášho rekreačného domu môže byť dôležitým krokom na zabezpečenie pokoja a ochrany vášho majetku. Niektoré spôsoby, ako to urobiť:

 • Nadviazanie kontaktu: prvým krokom je vybudovanie dobrých vzťahov so susedmi. Zoznámte sa s nimi a buďte priateľskí. Neskôr bude jednoduchšie požiadať ich o pomoc. Vytvorte si malý zoznam kontaktov s vašimi kontaktnými údajmi, ako sú telefónne čísla, e-mailové adresy, aby vás mohli ľahko kontaktovať.

 

 • Vzájomná dohoda: opýtajte sa, či by boli ochotní postarať sa o rekreačný dom, keď tam nie ste, a či by boli ochotní vás v rôznych situáciách kontrolovať alebo upozorniť. Ponúknite pomoc počas ich neprítomnosti.

 

 

 • Upozornenie na poplašný systém: ak je v dovolenkovom dome poplašný systém, nastavte ho tak, aby upozornil susedov, keď sa aktivuje. Takto sa okamžite dozvedia o probléme a môžu vás upozorniť.

 

Údržba a kontrola rekreačného domu

Pravidelná kontrola a údržba vášho rekreačného domu je nevyhnutná na zachovanie bezpečnosti. Akékoľvek problémy alebo poruchy by sa mali včas odhaliť a opraviť. Ak svoj rekreačný dom mimo sezóny takmer vôbec nevyužívate, je dobré, aby niekto, kto býva v blízkosti, z času na čas obhliadol pozemok a dom, vyprázdnil poštovú schránku, zalial rastliny.

 

Zásady bezpečného skladovania

Bezpečné uskladnenie vo vašom víkendovom dome je mimoriadne dôležité pre zachovanie vášho majetku a osobnej bezpečnosti.

 • Používajte trezor: kvalitný a pevný trezor môže byť užitočný na uloženie cenností, peňazí, šperkov a dôležitých dokumentov. Ak je to možné, upevnite trezor na stenu alebo podlahu, aby ste sťažili jeho odcudzenie.

nagy fekete
Digitálny trezor v 2 veľkostiach
Special Price € 23.90 RRP: Regular Price € 36.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 • Nezabúdajte na hodnoty: Nenechávajte cennosti na očiach verejnosti, či už na dvore alebo vo vnútri rekreačného domu. Pokusom o krádež môžete ľahko predísť uložením cenností na skrytých miestach.

 

 • Nezdieľajte svoje plány: neprezrádzajte cudzím ľuďom ani susedom, čo máte vo svojom dovolenkovom dome alebo v akom ročnom období tam budete. Šírenie informácií môže zvýšiť riziko krádeže.

 

 • Pravidelné kontroly: pravidelne kontrolujte rekreačný dom, aj keď v ňom nie ste. To vám umožní včas odhaliť prípadné problémy alebo pokusy o získanie prístupu.

 

 • Vypnutie služieb: ak sa v dovolenkovom dome nezdržiavate dlhší čas, vypnite všetku elektrinu, vodu a plyn, ktoré nie sú nevyhnutné. Znížite tým riziko nehôd a problémov.

 

Kontrola zabezpečenia víkendového domu na diaľku

Monitorovanie bezpečnosti vášho rekreačného domu na diaľku je teraz jednoduchšie a efektívnejšie ako kedykoľvek predtým.

 • Bezpečnostné kamery a systém: vo svojom dovolenkovom dome môžete nainštalovať bezpečnostné kamery a systém a sledovať záznamy z kamier naživo a na diaľku prostredníctvom internetového pripojenia. Okrem toho moderné bezpečnostné systémy zasielajú upozornenia v prípade zistenia pohybu alebo otvorenia dverí či okien.

Vezetékes AHD kamerarendszer több típusban
AHD kamerový systém- 4- kamerový
Special Price € 124.89 RRP: Regular Price € 157.89 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 • Inteligentné domáce systémy: Inteligentné domáce systémy vám umožňujú na diaľku monitorovať a ovládať zariadenia a systémy vášho dovolenkového domu. Môžete napríklad na diaľku vypnúť alebo zapnúť svetlá, kúrenie alebo klimatizáciu, aby sa zdalo, že je niekto doma. Inteligentné zámky umožňujú otvárať alebo zatvárať dvere na diaľku a kontrolovať, kto a kedy vstúpil do dovolenkového domu.

 

 • Poplašné systémy: nainštalujte poplašný systém, ktorý možno ovládať a monitorovať na diaľku. V prípade aktivácie alarmu môžete byť okamžite informovaní a prostredníctvom pripojeného systému môžete informovať aj miestnu políciu.

 

 

 • Monitorovanie výpadku prúdu a teploty: používajte zariadenia, ktoré vás upozornia na výpadok prúdu alebo na nebezpečne nízku či vysokú teplotu vo vašom dovolenkovom dome. Pomôže vám to vyhnúť sa poškodeniu mrazom alebo problémom s prehriatím.

 

Je dôležité mať na pamäti, že technológia je len jedným z nástrojov na zaistenie bezpečnosti vášho dovolenkového domu. Kľúčovú úlohu pri zachovaní bezpečnosti vášho dovolenkového domu zohráva aj opatrnosť a správne plánovanie. Inteligentné technológie a online pripojenia vám však môžu pomôcť ľahšie monitorovať a chrániť váš dovolenkový dom, a to aj keď ste preč.

Predchádzajúci Ako sa dostať do formy krok za krokom: výhody chôdze po schodoch
Ďalej Dokonale v jednej vrstve – elektrický rozprašovač farby