Výber UV lampy pre dokonalý domáci manikúr

Výber UV lampy pre dokonalý domáci manikúr

Vytvorte si manikúru v pohodlí domova! Spoznajte rôzne UV lampy a jednoducho si vyberte tú, ktorá vám vyhovuje...

Domáca manikúra sa stáva čoraz populárnejšou, pretože je praktická a cenovo dostupná, no pre úspešné výsledky je nevyhnutné vybrať si tú správnu UV lampu. V dnešnom článku vám pomôžeme zistiť, aké faktory ovplyvňujú výber najvhodnejšej UV lampy.

Typy a vlastnosti UV lám

Existuje mnoho rôznych typov UV lám používaných pri manikúre. Tieto lampy pomáhajú pri vytváraní gelových nechtov alebo upevňovaní gél-lakov, čo zabezpečuje trvanlivosť a lesk manikúry. Dva najčastejšie typy a ich vlastnosti:

 • Lampa s UV zdrojom svetla: Tieto tradičné UV lampy obsahujú malé UV žiarovky, ktoré emitujú malé množstvo UV-A a UV-B žiarenia. Účinne stvrdzujú gélové laky a pomáhajú pri rýchlem vysychaní.

 

 • LED UV lampy: LED UV lampy kombinujú technológiu UV a LED. Týmto spôsobom poskytujú rýchlejšie a efektívnejšie vytvrdzovanie, pričom produkujú menej tepla, čo zabezpečuje pohodlnejšie použitie.

1. UV lampa na nechty s 24 LED diódami - alinda.sk

 

 

A rozdiely medzi LED a UV lampami

Existuje niekoľko dôležitých rozdielov medzi UV a LED lampami pri použití na vytvrdzovanie nechtového laku.

 • Typ svetelného zdroja: UV lampy tradične používajú UV (ultrafialové) žiarovky, ktoré emitujú UV-A a UV-B žiarenie na vytvrdzovanie nechtov. LED lampy používajú malé LED (Light Emitting Diode) žiarovky, ktoré emitujú rôzne vlnové dĺžky svetla na rýchlejšie a efektívnejšie vytvrdzovanie nechtov.

 

  • Čas schnutia: UV lampy vyžadujú dlhší čas schnutia, zvyčajne trvá 2-3 minúty na vytvrdzovanie gél lakov, zatiaľ čo LED lampy poskytujú rýchlejší čas schnutia, zvyčajne len od 30 sekúnd do 1 minúty na vytvrdzovanie nechtov. 
   • Produkcia tepla: UV lampy produkujú teplo počas prevádzky, čo môže byť občas nepríjemné pre používateľa a je potrebné s nimi opatrne zaobchádzať, aby sa predišlo možným popáleninám. LED lampy naopak produkujú nižšiu úroveň tepla, čo umožňuje pohodlnejšie používanie.

    

   • Životnosť a spotreba energie: UV lampy majú tradične kratšiu životnosť a vyžadujú viac energie, zatiaľ čo LED lampy majú dlhšiu životnosť a nižšiu spotrebu energie, čo môže byť dlhodobo nákladovo efektívnejšie.

    

   • Kompatibilita: UV lampy môžu byť použité na veľa druhov gélových lakov, vrátane tradičných aj tých, ktoré sa viažu s LED technológiou. LED lampy však nemusia byť vždy kompatibilné s tradičnými gélovými lakmi určenými na použitie s UV lampami.

Důležité faktory při výběru UV lampy

 • Výkon a efektivita: Je důležité vybrat UV lampu, která poskytuje dostatečný výkon a efektivitu pro rychlé a účinné zaschnutí nehtového laku. Ujisti se, že UV lampa vydává dostatečné množství UV-A a UV-B záření pro zatvrdnutí nehtů.

 

 • Velikost a design: Vyber si UV lampu, která odpovídá tvým potřebám a dostupnému prostoru. Sleduj velikost a design lampy, abys s ní mohl/a pohodlně pracovat a aby se vešla na tvůj manikúrní stůl nebo pracovní plochu. Pokud máš málo místa a chceš ušetřit čas, zvol UV lampu pro obě ruce, kterou lze používat současně.

ketkezes led uv lampa
UV lampa na dve ruky
Special Price € 15.89 RRP: Regular Price € 23.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

  • Sušení nehtů: Zkontroluj, jak rychle dokáže UV lampa vytvrzovat nehtový lak. Čím kratší doba sušení, tím rychleji a efektivněji můžeš dokončit manikúru.

   

  Bezpečnost a pohodlí: Je důležité, aby UV lampa poskytovala bezpečné a pohodlné používání. Ujisti se, že lampa splňuje zdravotní a bezpečnostní normy a že s ní můžeš pohodlně pracovat bez nepříjemností. Pokud často provádíš domácí manikúru, možná i nehty svých rodinných příslušníků nebo přátel, je vhodné pořídit si přenosný manikúrní stolek, aby bylo péči o krásu pro všechny pohodlná. Jejich nohy jsou skládací, v jejich tašce je můžeš snadno přenést kamkoliv a také šetří místo při jejich skladování.

Hordozható manikűr asztal ajándék táskával, 2 típusban
Prenosný manikúrny stolík s taškou navyše,...
Special Price € 83.90 RRP: Regular Price € 106.89 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

  • Životnost a odolnosť: Vyber si UV lampu, ktorá má dlhú životnosť a je odolná, aby spoľahlivo fungovala aj dlhodobo. Skontroluj kvalitu UV lampy a odolnosť materiálov, aby si nemusel často meniť alebo opravovať.

   

  • Kompatibilita: Uistite sa, že UV lampa je kompatibilná s používanými gélovými laky a ďalšími manikúrnymi materiálmi. Skontrolujte výrobné pokyny, aby ste sa uistili, že UV lampa správne funguje s vybranými produktmi.

Technical specifications and safety considerations

Skontrolujte, či UV lampa vydáva dostatočné množstvo UV-A a UV-B žiarenia na zatvrdzovanie nechtového laku. Pre optimálne zatvrdzovanie by lampa mala vyžarovať žiarenie s vhodnou vlnovou dĺžkou UV žiarenia. Je dôležité, aby UV lampa mala dostatočný výkon na účinné zatvrdzovanie. Čím vyšší je výkon (Watt), tým rýchlejšie a efektívnejšie zatvrdí nechtový lak. Pri porovnávaní rôznych typov je dobré vziať do úvahy aj dobu schnutia. Uistite sa, že UV lampa má robustnú a odolnú konštrukciu, aby vydržala každodenné používanie a opotrebenie.

Z bezpečnostného hľadiska je dôležité, aby UV lampa poskytovala primeranú ochranu pred UV žiarením, aby sa predišlo popáleninám alebo riziku rakoviny kože. Uistite sa, že UV lampa má dostatočnú ochrannú krytku. Skontrolujte kvalitu káblov a konektorov a použite uzemnený zástrčku na elektrickú bezpečnosť. Vždy si prečítajte príručku uvádzanú k UV lampa a dodržiavajte odporúčané pokyny na použitie a bezpečnostné predpisy.

Pomer cena a hodnota

Pri výbere UV lampy je pomer ceny a hodnoty dôležitým faktorom, pretože chcete, aby vybraný produkt poskytoval primeraný výkon a funkcionalitu voči svojej cene. Ceny UV lámiek sa môžu výrazne líšiť od základného modelu až po profesionálnu alebo prémiovú kategóriu. Základná cena sa zvyčajne určuje na základe výkonu a kvality lampy. Značka tiež značne ovplyvňuje cenu UV lampy. Známe a uznávané značky zvyčajne predávajú svoje produkty za vyššiu cenu, pretože za značku a kvalitu sa platí. Cenu môžu ovplyvniť doplnkové funkcie, ako napríklad zabudovaný časovač, nízka teplota prevádzky, automatické snímače atď.

Dôležité je vziať do úvahy výkon a efektivitu UV lampy voči jej cene. Pri drahšej lampe môžeme očakávať viac výkonu a rýchlejšie vysušenie, ktoré je doplnené dlhšou životnosťou. Spoľahlivá a trvanlivá lampa môže byť dlhodobo výhodnejšia, pretože náklady na opravy a výmenu budú nižšie.

Ak si však robíte manikúru a lakovanie necháte len na seba a to len raz alebo dvakrát mesačne, nie je potrebné hľadať medzi najdrahšími profesionálnymi lampami. Výrobcovia vyvinuli UV lampy určené na domáce použitie za oveľa nižšie ceny, ktoré by v salóne ponúkali málo výkonu a vďaka veľkému zaťaženiu by mali krátku životnosť, no na domáce použitie sú ideálne a uspokoja všetky potreby.

24 LED diódámi UV lámpy s digitálnym displejom a rôznymi nastaveniami robia jeho používanie jednoduchým. LED diódy umiestnené na vnútornej strane zabezpečujú rovnomerné vysušenie, vhodné pre sušenie nechtov na rukách aj nohách. Časovač môže byť nastavený na štandardný režim 10, 30 a 60 sekúnd, ako aj na režim s nízkou teplotou 99 sekúnd. Cenovo dostupné riešenie pre pohodlnú domácu manikúru.

UV lámpa
UV lampa na nechty s 24 LED diódami
Special Price € 9.90 RRP: Regular Price € 23.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

Predchádzajúci Kreatívne remeselné nápady na Deň detí
Ďalej Výber riešenia tienenia na terasu a záhradu