Na čo sa dajú použiť deliace paravány

Na čo sa dajú použiť deliace paravány

Vytvorte si doma nové priestory alebo rozdeľte väčšie priestory na menšie pomocou našich priečok! Ukážeme vám, ako využiť váš domov naplno...

Deliace paravány sú všestranné a praktické nástroje, ktoré uľahčujú zmenu usporiadania vášho domova, kancelárie alebo akejkoľvek inej miestnosti. Možno ich použiť na vytvorenie nových priestorov, zakrytie určitých častí alebo rozdelenie veľkého priestoru na menšie. Deliace zásteny sú k dispozícii v rôznych typoch a štýloch, takže si každý môže nájsť tú, ktorá mu najviac vyhovuje. V tomto článku vám ukážeme, na čo všetko sa dajú použiť deliace zásteny a ako ich možno čo najlepšie využiť v malých aj veľkých miestnostiach.

Výhody deliacich paravánov

 • optimalizácia využitia priestoru: rozdelenie veľkých otvorených priestorov na menšie časti

 • pohlcovanie zvuku a znižovanie hluku: niektoré materiály priečok majú zvukovo pohltivé vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať vplyv okolitého hluku

 • súkromie: zásteny pomáhajú vytvoriť osobný priestor, či už doma alebo v kancelárii

 • flexibilita a jednoduchá inštalácia: deliace zásteny sa dajú ľahko premiestňovať a premiestňovať, takže priestor možno ľahko prispôsobiť meniacim sa potrebám

 • estetický vzhľad: moderné deliace zásteny sú dostupné v rôznych štýloch a dizajnoch, vďaka čomu sú nielen funkčné, ale aj estetické

 

Používanie deliacich paravánov v kanceláriách a na pracoviskách

Deliace priečky zabezpečujú fyzické oddelenie a využitie priestoru pre pracovníkov v kanceláriách a iných pracovných priestoroch. Tieto zásteny sa zvyčajne dajú ľahko premiestňovať a nastavovať, čo umožňuje dynamický a flexibilný dizajn kancelárskych priestorov a jednoduchú integráciu s existujúcim kancelárskym nábytkom.

Pomáhajú rozdeliť veľkú otvorenú kanceláriu na menšie pracovné priestory a súkromné kancelárie. To umožňuje rôznym tímom alebo jednotlivcom pracovať sústredenejšie a efektívnejšie. Použitie obrazoviek tiež poskytuje príležitosť zblížiť pracovníkov z rovnakého tímu bez toho, aby bolo potrebné reorganizovať celú kanceláriu. To môže uľahčiť lepšiu komunikáciu a plynulú spoluprácu medzi členmi tímu.

 

 

Používanie deliacich paravánov  pre rodiny s malými deťmi

Používanie deliacich paravánov  môže byť prospešné aj pre rodiny s malými deťmi a v mnohých situáciách môže uľahčiť každodenný život. Tieto zásteny môžu byť rôznych typov a z rôznych materiálov, napríklad z dreva, textilu alebo plastu. Niektoré situácie, v ktorých môžu byť užitočné, sú:

 • Sledovanie dieťaťa: obrazovka môže byť užitočná, ak chcete mať dieťa na očiach, ale zároveň chcete byť ponorení do vlastných aktivít. Ak sa napríklad vaše batoľa hrá v obývačke, obrazovka vám umožní vidieť a počuť ho, zatiaľ čo vy varíte v kuchyni.

 

 • Poskytnutie bezpečného priestoru: obrazovky môžu pomôcť vytvoriť bezpečnejší priestor pre malé deti doma. Ak napríklad vaše dieťa začína skúmať rôzne časti domu, obrazovky mu môžu pomôcť zabrániť v prístupe k nebezpečným oblastiam alebo predmetom.

 

 • Vytvorenie priestoru na spanie alebo odpočinok: zástenu možno použiť na oddelenie priestoru na spanie vášho dieťaťa od zvyšku miestnosti, čím sa vytvorí správne ticho a tma na spánok vo dne aj v noci.

1. obrázok: deco-cool.com

 • Určenie priestoru na hranie: paravány vám pomôžu určiť samostatný priestor na hranie pre vaše dieťa v obývacej izbe alebo v iných spoločných priestoroch. Udržíte tak poriadok v hračkách a predídete ich rozhádzaniu po celom dome.

 

 • Skrytie detského kočíka alebo stoličky na kŕmenie: paraván vám umožní skryť detský kočík alebo vysokú stoličku, keď sa nepoužívajú, a zachovať tak estetický vzhľad domácnosti.

 

Používanie deliacich zásten na podujatiach a výstavách

Používanie deliacich paravánov na podujatiach a výstavách má mnoho výhod a je vynikajúcim spôsobom, ako efektívnejšie využiť priestor, oddeliť rôzne činnosti a oblasti a splniť vizuálne a funkčné potreby.

 • Oddelenie stánkov: na výstavách alebo veľtrhoch môžu deliace zásteny pomôcť oddeliť stánky vystavovateľov, aby bolo možné jasne vymedziť plochy jednotlivých vystavovateľov. Návštevníkom sa tak uľahčí navigácia a prístup k jednotlivým stánkom.

2. obrázok: tableandhearth.com

 • Súkromné rokovacie miestnosti a zasadacie miestnosti: na podujatia sú často potrebné súkromné rokovacie miestnosti. Deliace zásteny ponúkajú rýchly a jednoduchý spôsob, ako vytvoriť uzavreté zasadacie miestnosti alebo konferenčné miestnosti.

 

 • Registračné a informačné pulty: obrazovky možno použiť na vytvorenie registračných alebo informačných pultov. Tieto pulty sa môžu používať na informovanie a registráciu účastníkov podujatia.

bézs
Skladací paraván so 4 panelmi, rôzne typy
Special Price € 37.89 RRP: Regular Price € 63.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 • Vytváranie tematických zón: pomocou deliacich plôch môžete na podujatí alebo výstave vytvoriť rôzne tematické zóny. Takto môžete zatraktívniť napríklad aj svadobné miesto, kde sú na paraváne upevnené sedadlá s dekoráciami odrážajúcimi štýl svadby.

3. obrázok: eachandeverydetail.com

 • Pozadie alebo dekorácia: zásteny možno použiť aj ako dekoratívny prvok. Obrazovky s vlastným dizajnom alebo logom môžu pomôcť zlepšiť imidž podujatia, prezentovať sponzorov alebo vkusne vystaviť výrobky.

4. obrázok: i.pinimg.com

 

Nápady na kreatívne využitie deliacich zásten

Deliace paravány sú mimoriadne všestranné a ponúkajú kreatívne riešenia pre domácnosti, kancelárie, podujatia alebo iné priestory. Tu je niekoľko nápadov:

 

 • Rozdeľovače izieb typu "urob si sám": pomocou dekoratívnych paravánov, ktoré sa dajú maľovať, si môžete vyrobiť vlastné jedinečné rozdeľovače izieb pre váš domov. Použite šablóny, nálepky alebo na ne namaľujte vzory, aby ste získali štýlový a individuálny vzhľad.

5. obrázok: selbst.de

 • Zelená stena alebo rastlinná stena: zásteny môžete ozdobiť rastlinami a vytvoriť tak zelenú stenu alebo rastlinnú stenu. V kombinácii s farebnými a živými rastlinami môžu vo vašej domácnosti vytvoriť príjemný a osviežujúci vzhľad.

6. obrázok: pickystitch.com

 • Osvetlené alebo závesné dekorácie: na deliace steny možno pripevniť závesné dekorácie, ako sú závesné svetelné reťaze, stuhy, farebné papiere alebo jedinečné dekoratívne prvky, a vytvoriť tak vzrušujúci vizuálny zážitok. Možno ich použiť aj na zavesenie doplnkov k aktuálnemu sviatku.

 

 • Umelecká výstava: Ak organizujete umeleckú výstavu alebo prehliadku, obrazovky môžu byť vynikajúcim spôsobom, ako vystaviť umelecké diela a oddeliť jednotlivé témy výstavy.

 

 • Interaktívne inštalácie: obrazovky možno použiť aj na vytvorenie interaktívnych inštalácií, napríklad s plochami, na ktoré môžu návštevníci kresliť, písať alebo zanechávať odkazy.

8. obrázok: studio.tools

 

 • Ako dizajnový prvok: pomocou špeciálne navrhnutých zásten môžete vo svojom dome alebo kancelárii vytvoriť jedinečné dizajnové prvky, ktoré dodajú interiéru exkluzívny vzhľad a funkciu.

9. obrázok: thedesignchaser.com

 

 • Obrazové rámy a galerijné steny: obrazovky s obrazovými rámami alebo galerijné steny sa môžu používať ako výstavné priestory alebo ako domáce obrazové galérie.

10. obrázok: wayfair.com

 

 • Detský kútik: zásteny sa dajú použiť na vytvorenie kreatívneho kútika, kde si deti môžu kresliť, stavať alebo sa hrať na schovávačku.

 

11. obrázok: digsdigs.com

 • Fotostena alebo pozadie: zásteny sú skvelé na podujatia, večierky alebo fotografovanie ako fotostena alebo pozadie.

12. obrázok: pinterest.com/just_amazinggirl

 

Kreatívne využitie deliacich pravánov je ponechané na vašej fantázii. Využime ich jedinečný dizajn a pohyblivosť na vytvorenie priestorových riešení, ktoré vyhovujú našim cieľom a štýlu.

 

Vonkajšie rozdeľovanie

Panelové zásteny (drevené, textilné alebo plastové) nie sú vo všeobecnosti vhodné na použitie v exteriéri, pretože nedokážu odolať vetru, dažďu ani páliacemu slnku. Nenechajte sa však odradiť, ak chcete mať vonku dočasnú súkromnú zónu, pozrite si naše zaťahovacie zásteny!

 

13. obrázok: tumblr.com

 

Jeho nevýhodou je, že sa nedá postaviť kdekoľvek ako paraván, pretože aby poskytoval tieň a pôsobil ako vetrolamy, musí byť kovový rám priskrutkovaný k pevnému povrchu steny, potom musí byť montážny stĺpik umiestnený v správnej vzdialenosti a tiež pevne priskrutkovaný. Materiál je však hrubý, vodoodpudivý a ľahko sa čistí a vďaka rukoväti sa ľahko vyťahuje a potom automaticky navíja.

- 24%
Kihúzható árnyékoló fal választható típusban és színben
Vyťahovacia bočná markíza, viac typov a fa...
Special Price € 69.89 RRP: Regular Price € 91.89 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

 

 

Predchádzajúci Ako vybrať gitaru
Ďalej Ako si vybrať syntetizátor