Inšpirácia na použitie kovania na posuvné dvere

Inšpirácia na použitie kovania na posuvné dvere

Chcete vkusne oddeliť určité oblasti? S našimi posuvnými dverami sú možnosti nekonečné...

Chcete vkusne oddeliť určité oblasti? Nemáte dostatok priestoru na otváranie dverí? Alebo len chcete moderné riešenie pre svoj domov? So sadou kovania na posuvné dvere z našej ponuky máte k dispozícii celý rad riešení, ktoré budú šetriť priestor a zároveň pôsobiť esteticky. Tento príspevok na blogu je plný zaujímavých inšpirácií, popustite uzdu fantázii a vylepšite svoj domov jednými (alebo viacerými) posuvnými dverami!

 

Sady kovania na posuvné dvere môžu ponúknuť mnoho výhod na oddelenie alebo prepojenie miestností alebo oblastí.

 • Úspora miesta: systém posuvných koľajničiek umožňuje posúvanie dverí do strán bez toho, aby pri otváraní alebo zatváraní zaberali miesto. To je obzvlášť užitočné v miestnostiach alebo oblastiach, kde by tradičné dvere mohli brániť pohybu alebo umiestneniu nábytku.

 

 • Estetika: Posuvné dvere často dodávajú miestnosti moderný a estetický vzhľad. Jednoduchý, plochý dizajn alebo dokonca použitie sklenených plôch môže vytvoriť elegantný a čistý efekt. Nebojte sa však hrať s farbami a materiálmi!

 

 • Funkčnosť a jednoduché používanie: Dvere so sadou kovania posuvnými sa ovládajú ľahko. Dvere sa dajú ľahko otvárať alebo zatvárať posúvaním do strán, vďaka čomu je ich používanie pohodlné a funkčné.

 

 • Izolácia proti poveternostným vplyvom a hluku: správne navrhnutý systém sady kovania na posuvné dvere môže účinne pomôcť regulovať teplotu a úroveň hluku v miestnosti. Môže sa používať vo vonkajších aj vnútorných priestoroch, kde sa vyžaduje ochrana pred vonkajšími vplyvmi (ako sú zmeny teploty alebo hluk), ak je (nábytkový) panel pripevnený ku koľajnici odolný voči poveternostným vplyvom.

 

 • Prístupnosť: sady kovania sa môžu používať aj na účely prístupnosti. Môžu vytvoriť široké dvere, ktoré uľahčujú vstup a výstup osobám so zdravotným postihnutím alebo dokonca osobám na invalidnom vozíku.

 

 • Flexibilita dizajnu: sady kovania a s nimi spojené nábytkové panely môžu byť vyrobené zo širokej škály materiálov a v rôznych dizajnoch. To umožňuje prispôsobiť dvere štýlu a potrebám miestnosti.

 

 • Vytváranie väčších otvorených priestorov: V prípade väčších priestorov alebo plôch umožňujú sady kovania na posuvné dvere otvárať dvoje alebo viac dverí vedľa seba, čím sa vytvorí väčší súvislý otvorený priestor.

 

 • Trendové riešenie: sady kovania na posuvné dvere sú módnym a trendovým riešením v modernom interiérovom dizajne a architektúre.

Je však dôležité si uvedomiť, že použitie sady kovania na posuvné dvere si vyžaduje špecifické potreby a konštrukčné hľadisko. Na dosiahnutie optimálneho výsledku je potrebné zohľadniť aj veľkosť, funkciu a dizajnový štýl miestnosti.

Používanie sady kovania na posuvné dvere

Sady kovania na posuvné dvere ponúkajú rôzne možnosti použitia v domácnosti alebo iných budovách. Tieto koľajnicové systémy umožňujú jednoduché a priestorovo úsporné otváranie a zatváranie dverí a možno ich použiť v rôznych oblastiach.

Domov

 • Interiérové dvere: ideálne pre interiérové dvere, napríklad na oddelenie spální, kúpeľní alebo obývacích izieb. Umožňujú priestorovo úsporný dizajn a pri otvorených dverách nezasahujú do priestoru otvárania dverí.

 • Vstavané skrine: Sady kovaní na posuvné dvere sú ideálne na vytvorenie dverí pre vstavané skrine. Posúvaním dverí do strán môžete ľahko pristupovať k obsahu skrine bez toho, aby ste potrebovali dostatok priestoru na otvorenie dverí.

 

 • Dvere šatníkovej skrine alebo komody: aj v prípade menších kusov nábytku je sada kovania na posuvné dvere priestorovo úsporným a štýlovým riešením. V mnohých prípadoch môže byť pohodlnejšie len posunúť dvere malej skrine, než otvárať obe krídla naraz alebo striedavo.

 • Dvere do špajze: ak máte to šťastie, že špajza je spojená s kuchyňou, sú dve možnosti: buď máte na špajze dvere, ktoré sa otvárajú do kuchyne, čo zaberá veľa miesta, alebo sú dvere odstránené, čo vám umožňuje voľný prístup do špajze a hosťom umožňuje vidieť, aké zaváraniny tento rok dominujú na policiach. Pokiaľ sa vám nepáči ani jedna z týchto možností, vyberte si sadu kovania s posuvnými dverami, ktorá umožňuje rýchly a jednoduchý prístup k obsahu špajze. A tvarovaný nábytkový panel ešte viac oživí vašu kuchyňu.

 • Kúpeľňové dvere: Súpravy posuvných dverí sa dajú použiť aj v kúpeľniach, napríklad na vytvorenie sprchových dverí alebo WC kabín.

 

V kancelárii, v obchode, v reštaurácii

 • Deliace steny: Vo väčších miestnostiach, ako sú kancelárie alebo obchody, možno pomocou súprav posuvných dverí vytvoriť deliace steny, ktoré umožňujú flexibilné využitie priestoru.

 

 • Hotelové izby: V hoteloch alebo penziónoch môžu byť súpravy posuvných dverí moderným a praktickým riešením na oddelenie alebo prepojenie izieb.

Vonku

 • Vonkajšie dvere na terasu alebo verandu: Sady kovaní na posuvné dvere možno použiť aj vo vonkajších priestoroch, napríklad na vytvorenie dverí na terasu alebo verandu. Vďaka tomu môžete ľahko prepojiť vnútorné a vonkajšie priestory.

 

 • Sklady: Sady koľajničiek posuvných dverí môžu byť užitočné aj v skladoch, kde chcete vytvoriť veľké otvorené plochy na ľahký pohyb tovaru.

 

Montáž sady kovania na posuvné dvere

Inštalácia sady kovania na posuvné dvere môže byť zložitá a špecifická úloha, ktorú zvyčajne vykonáva odborník. Nižšie nájdete všeobecné pokyny na inštaláciu koľajničiek posuvných dverí, ale je dôležité si uvedomiť, že konkrétne pokyny budú závisieť od typu inštalovaných posuvných dverí, ich veľkosti a miesta inštalácie. Nezabudnite si prečítať pokyny výrobcu a/alebo sa poradiť s odborníkom o presných krokoch inštalácie.

 

 • Meranie a príprava: Najprv zmerajte otvor posuvných dverí a miesto, kde chcete nainštalovať koľajnicu posuvných dverí. Uistite sa, že je tam dostatok miesta na pohyb koľajnice a posuvných dverí.

 

 • Zhromaždite si nástroje a materiály, ktoré môžete potrebovať na inštaláciu, ako sú skrutky, matice, rozpery, vrtáky, skrutkovače atď.

 

 • Príprava kovania: Pripevnite koľajnicu posuvných dverí k podlahe alebo k zemi, kde sa budú posuvné dvere pohybovať. Uistite sa, že koľajnica je rovná a rovnomerná.

 

 • Príprava dverí: Pripevnite panely alebo dosky posuvných dverí k posuvnému mechanizmu. Skontrolujte, či sú dvere v jednej rovine a v prípade potreby ich upravte.

 

 • Montáž kovania: Pripevnite kovanie posuvných dverí na stenu alebo rám na zvolenom mieste. Je dôležité, aby bola koľajnica stabilná a pevná, aby uniesla hmotnosť dverí.

 

 • Inštalácia vodidiel: Vodidlá posuvných dverí pomáhajú dverám pohybovať sa po koľajnici. Pripevnite vodidlá k panelom posuvných dverí.

 

 • Skúška: Posúvajte posuvné dvere po dráhe a skontrolujte, či sa pohybujú hladko a rovnomerne. Skontrolujte, či sa dvere ľahko otvárajú a zatvárajú.

 

 • Doladenie: môže byť potrebné doladiť výšku koľajnice alebo polohu vodiacich líšt, aby sa zabezpečilo, že dvere dokonale zapadnú a budú sa ľahko pohybovať.

 

 • Bezpečnostné a ochranné funkcie: uistite sa, že dráha a mechanizmus posuvných dverí sú bezpečné a spĺňajú všetky platné bezpečnostné predpisy.

 

 

 • Dokončenie: Keď ste spokojní s kvalitou koľajnice posuvných dverí a s pohybom dverí, nakoniec koľajnicu a vodiace lišty natrvalo upevnite.

Sada kovania na posuvné dvere v 2 prevedeniach

Sadu kovania na posuvné dvere si môžete ľahko nainštalovať doma. Môžete si vybrať prevedenie s na jednokrídlové (jednoduchý) alebo dovjkrídlové  (dvojitý) dvere. Môžete k nej pripevniť nábytkový panel s hrúbkou 4 cm (nie je súčasťou balenia). Robustná kovová konštrukcia, valčeky a skrutky zabezpečujú stabilné uchytenie. Neváhajte sa rozhodnúť pre farebné, vzorované nábytkové panely alebo si ich dodatočne prispôsobte, takže okrem úspory miesta môžu byť jedinečným dizajnovým prvkom vo vašej domácnosti.

toló ajtó sín szett 2 típusban
Sada kovania na posuvné dvere v 2 preveden...
Special Price € 50.90 RRP: Regular Price € 89.90 Aktuálna maloobchodná predajná cena odporúčaná výrobcom.
Zhrnutie objednávky

Predchádzajúci Preprava psov - tipy a triky
Ďalej Ako vybrať gitaru